Kommenteeri

Personaaltreener jagab nippe: Kuidas keha talveunest üles äratada?

Tekst: Kerttu-Kadi Vanamb
Fotod:
 Adobe Stock

Kevad teeb esimesi samme ja talveuni on aeg maha raputada. Personaaltreener ja naine.fit looja Avely Marjapuu annab esmased näpunäited, kuidas end kevadel spordilainele saada.

Treeningharjumuse ja ka muude harjumuste kasvatamisega tasub alustada väikselt, kas või tehes ühe harjutuse päevas. Võta see harjutus endale kuuks ajaks päevakavva ja lisa hiljem uusi elemente juurde.

Tee kasvõi kuu aega järjest vaid ühte harjutust.

ALUSTA KUSAGILT! Isegi kui jalutamine ei tundu Sulle loomuomane, siis võta kas või viis minutit päevas, jaluta parki, nuusuta lilli või puuduta puud. Pelgalt selleks, et tekiks harjumus. See mõjub hästi kehale ja ka vaimule. Jalutamine või pisikesed harjumused on üks viis kehale liikumist tutvustada, kuid olemasolevate harjumuste peale on juba lihtsam ehitada kõike seda, mida Sa veel tahad endas arendada, olgu selleks paremad õpitulemused või näiteks kaalulangetus.

ÄRA ANNA KATTETA LUBADUSI! Kui tundub, et alustamisest on puudu vaid uued trenniriided või viimasepeal jalgratas, siis tegelikult nii ei ole. Enamasti jäävad need kappi seisma ja spordisaaliuks või jooksupapud jäävadki kulutamata. Pigem kasvata endale mõtteviis, et uued asjad tuleb välja teenida. Mõttest, et vaid uued spordiriided on alustamisest puudu, ei piisa. Luba endale, et käid kolm korda vanade riietega trennis ja alles siis ostad uued. Lihtsalt ostmise pärast ostetud esemetel puudub väärtus, aga väljateenitud asjad on palju südamelähedasemad.

Uutest spordiriietest on palju rohkem rõõmu, kui need on tubli tööga välja teenitud.

OTSI VÕIMALUSI, MITTE VABANDUSI! Kõige lihtsam on trenn tegemata jätta, vabandades seda halva ilma või motivatsioonipuudusega. Inimestel on alati vähemalt kaks valikut, vali see, mis teeb Sulle pikemas perspektiivis head.

OSALE VÄLJAKUTSETES! Spordiklubid, aga ka personaaltreenerid ja isegi kohalikud omavalitsused korraldavad põnevaid liikumisväljakutseid, millest tasub osa võtta. Ägedad ülesanded lubavad enda mugavustsoonist välja astuda ja lisaks liikumisele võib sealt ka uusi sõpru ning tuttavaid leida.

LEIA TRENNISÕBER! On selleks siis väljakutsest leitud kaaslane või naabrinaine. Leia keegi, kellega koos jõusaalis käia või õhtuti üks jalutustiir teha. Üheskoos on lõbusam ja tekib vähem isu treeningust kõrvale hiilida.

Sõpradega koos on veelgi toredam trenni teha.

KASVATA DISTSIPLIINI! Motivatsioon tuleb ja läheb, ent tegelikult on suur osa distsipliinil. Kui harjutused on juba päevakavas tugevalt sees, siis kipub ka vähem tekkima tunnet, et täna ei viitsi, ei jõua, ei taha. Enesedistsipliin sunnib alustatu lõpule viima. Ühtlasi laieneb distsipliin ka teistesse eluvaldkondadesse ja seda tuleb endas arendada, et uusi harjumusi arendada.

LOE RAAMATUID JA RAKENDA TEADMISI! Tänapäeval on palju raamatuid, mis õpetavad harjumuste kasvatamist, kuid oluline on teadmisi ka päriselt kasutada. Loe üks peatükk läbi ja proovi neid teadmisi järgmised kolm päeva kasutada. Alles siis mine järgmise peatüki juurde. Raamatud annavad küll teadmisi, aga neist pole kasu, kui nende järgi ei toimita.

Ja mis kõige tähtsam: ALUSTA JUBA TÄNA! Mis siis, et kell on palju või tundub, et pikast päevast enam jõudu üle ei ole. Tee kätekõverdusi või mõned kõhulihase harjutused. Selleks kulub ehk vaid minut, aga algus on juba tehtud.

Lisa kommentaar

Email again: